Wyniki wyszukiwania dla:

Uczciliśmy Niepodległą

Jesteśmy Polakami i każdy z nas na swój sposób wyraża miłość do Ojczyzny. Pochodzimy z różnych stron Polski i w różny sposób pojmujemy czym jest patriotyzm, ale historię mamy wspólną. Wczoraj świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zebraliśmy się całą wspólnotą na wspólnej modlitwie, pogłębiliśmy naszą wiedzę historyczną i śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.

Świętowanie rozpoczęliśmy od mszy świętej, podczas której wyraziliśmy swoją wdzięczność za przeszło 100 lat wolnej Polski. Prosiliśmy również o potrzebne łaski dla Ojczyzny, dla rządzących i dla wszystkich Polaków. Następnie, odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego i obejrzeliśmy krótki materiał historyczny przedstawiający rzeczywistość, w której żyli Polacy tuż przed wybuchem Wielkiej Wojny. Po tej lekcji historii, usiedliśmy w naszej kawiarence, gdzie pod akompaniamentem wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.

Znajomość historii własnej Ojczyzny jest czymś fundamentalnym. Mamy nadzieję, że nigdy nie zapomnimy o naszych korzeniach i nie utracimy polskiej tożsamości.

Tekst: kl. Dominik Nowak SDB
Zdjęcia: kl. Michał Cebulski SDB

 


Podziel się tym wpisem: