Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczysta Inauguracja nowego roku akademickiego

To co charakteryzuje dzień 1 października to gotowe do zajęć sale wykładowe, studenci pełni zapału by w końcu zacząć studia oraz wykładowcy mający nadzieję, że przekazana wiedza przyniesie dobry owoc w życiu studentów. Tak wygląda inauguracja roku akademickiego. A jak wyglądała ona w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego, potocznie zwanego Łosiówką?

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021, choć z wiadomych względów może nie tak huczna jak dotychczas, zawarła w sobie wszystko to co najważniejsze. Uroczystość rozpoczęła się ucztą eucharystyczną. Wokół Stołu Pańskiego zgromadzili się zaproszeni goście, a wśród nich współbracia Salezjanie i przedstawiciele grona wykładowców. Tradycyjnie Msza święta została ubogacona śpiewem seminaryjnego chóru Canticum. 

Druga część uroczystości odbyła się w auli seminaryjnej i rozpoczął ją śpiew hymnu Gaude mater Polonia. Następnie wysłuchaliśmy sprawozdania księdza rektora Adama Paszka, który podsumował cały zeszłoroczny rok akademicki. Kolejnym punktem był wykład inauguracyjny przedstawiciela Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, ks. dra hab. Wojciecha Węgrzyniaka pt. Wiedza sprowadza zgubę. Prelegent przestrzegał by wystrzegać się tzw. „wiedzy pozornej” czyli wiedzy nieprawdziwej, wyrwanej z kontekstu, zniewolonej przez uczucia oraz bez świadectwa, tajemnicy i miłości. Po interesującym wykładzie współbracia, którzy w tym roku rozpoczęli swoje studia w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie otrzymali indeksy i złożyli przysięgę studencką. Wypowiedziane przez księdza rektora słowa: Rok akademicki 2020/2021 uważam za otwarty i wspólny śpiew Gaudeamus igitur, oficjalnie rozpoczął nowy rok seminaryjny.

Tradycyjnie, jak co roku, we wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus odwiedziliśmy siostry karmelitanki. Celem wizyty było wspólne przeżycie Eucharystii oraz wyrażenie siostrom naszej wdzięczności za ich modlitwę w intencji seminarium.

Tekst: Piotr Leśnikowski SDB
Zdjęcia: Damian Mackiewicz SDB

 

 

 


Podziel się tym wpisem: