Wyniki wyszukiwania dla:

Opiekunowie Jezusa i ubogich

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 9 salezjanów przyjęło w Krakowie posługę akolitatu. W ten sposób stali się opiekunami Jezusa Eucharystycznego i ubogich.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. inspektor Roman Jachimowicz SDB. W wygłoszonej homilii nakreślił paradoks naszych czasów – człowiek jest zdolny przekraczać granice, które nie mają sensu. Wyrusza w pielgrzymki, które nie prowadzą do Boga. Ksiądz Inspektor wskazał na Maryję jako wzór tej, która żyje pełnią życia, w sposób pociągający i twórczy, a jednocześnie w pełni posłuszna woli Boga. Zachęcił on nowo ustanowionych akolitów, by byli tymi, którzy z odwagą pójdą do świata, by pokazywać moc krzyża, mądrość Słowa oraz wartość Eucharystii, pokarmu na szlaku do Boga.

Po zakończonej Mszy Świętej odbył się koncert chóru „Canticum” pod dyrekcją pana dr. Andrzeja Korzeniowskiego. Młodzi salezjanie tradycyjnie uczcili Matkę Bożą śpiewem pieśni ku Jej czci. Ważnym punktem było wspólne świętowanie podczas obiadu. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia radości, zwłaszcza, że znaczącą część gości stanowili Rodzice Współbraci.

To ważne wydarzenie nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu osób. Nowi akolici wyrazili swoją wdzięczność względem ks. Romana Jachimowicza SDB księży wikariuszy Piotra Lorka SDB i Marcina Kaznowskiego SDB oraz całej wspólnoty na czele z ks. dyrektorem Adamem Paszkiem SDB.

Oby to święto i posługa nowych akolitów były wsparciem dla wspólnoty Kościoła. Niech nigdy nie zabraknie troski o Jezusa Eucharystycznego i ubogich.

Kl. Grzegorz Chmieliński SDB

 


Podziel się tym wpisem: