Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego najczęściej kojarzy się nam z przybyciem Trzech Króli do stajenki i oddaniem pokłonu Dzieciątku. Jednak, w tym dniu świętujemy również dwa inne wydarzenia z życia Jezusa. Są to Chrzest w Jordanie i cud w Kanie Galilejskiej. Uroczystość ta należy do najstarszych chrześcijańskich świąt.

W naszej wspólnocie świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęliśmy od uczestnictwa w orszaku Trzech Króli, który po raz trzynasty przeszedł ulicami Krakowa. Podzielony był na trzy grupy, które wyruszyły z różnych części miasta, aby wspólnie spotkać się na rynku krakowskim. Hasłem tegorocznego Orszaku było zawołanie: Niech prowadzi nas gwiazda. Jak co roku organizacją grupy zielonej (azjatyckiej) zajął się Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. Pierwszym punktem był wspólny przemarsz do kościoła pw. św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosko na Dębnikach, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Roberta Bielenia SDB. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Andrzej Gołębiewski SDB. Po Eucharystii, ze śpiewem na ustach i w radosnej atmosferze, przeszliśmy na rynek, gdzie królowie spotkali się i wspólnie oddali pokłon Jezusowi. Naszemu kolędowaniu towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej.

Również tego dnia, wieczorem mieliśmy tradycyjną kolędę. Nasze pokoje i seminaryjne pomieszczenia poświęcił ks. Zygmunt Kostka SDB. Kolędowemu przejściu towarzyszył wspólny śpiew kolęd i zbiór tzw. fantów. Po Mszy świętej wieczornej odbyło się spotkanie opłatkowe dla Salezjanów Współpracowników i grup parafialnych. Całość odbyła się w radosnej atmosferze, przy wspólnym posiłku i śpiewie kolęd.

Mimo wielu wydarzeń zewnętrznych, dzień ten był przede wszystkim dobrą okazją do kontemplacji tajemnicy Bożego objawienia we własnym życiu.

Tekst: kl. Damian Sukta SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: