Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Ojca, Założyciela, Nauczyciela…

Dla jednych jest Ojcem, który pokazuje co robić, by inni nas kochali. Inni czczą go jako Założyciela rodziny zakonnej i Przewodnika na drodze ku niebu. Jeszcze inni widzą w nim niesamowity przykład Nauczyciela, któremu przede wszystkim zawsze zależało na dobru drugiego człowieka, zwłaszcza tego młodego. Mowa tu oczywiście o nikim innym, jak o księdzu Bosko, którego uroczystość nie tak dawno przeżywaliśmy.

Przygotowania do tego dnia były w naszym domu bardzo intensywne. Przez 9 dni celebrowaliśmy kolejne dni nowenny, w czasie której nasi współbracia diakoni w swoich refleksjach pokazywali nam, jak na sposób salezjański odczytać pewne fragmenty Ewangelii.

Samo świętowanie rozpoczęliśmy dzień wcześniej. Uroczyste I Nieszpory były momentem,
w którym zaczęliśmy nasze dziękczynienie za księdza Bosko i za to, że Bóg dał go każdemu z nas. Jako że tradycją naszego domu jest fakt, że łączymy tę uroczystość z Dniem Wspólnoty, a przez to ze świętowaniem imienin Księdza Dyrektora, po uroczystej jutrzni 31 stycznia złożyliśmy najlepsze życzenia drogiemu ks. Adamowi Paszkowi SDB, dziękując mu za to, że przede wszystkim jest on naszym księdzem Bosko tu, na Łosiówce. W ramach świętowania, po wspólnej kawie niektórzy wybrali się na intensywne zwiedzanie Krakowa.

Najważniejszym momentem tego dnia była uroczysta Eucharystia, w której wzięło udział wielu zaproszonych gości. Było z nami wielu współbraci, siostry salezjanki, księża michalici i siostry michalitki, salezjanie i salezjanki współpracownicy, i przedstawiciele wszystkich grup, które razem z nami tworzą wielką wspólnotę wychowawczo – duszpasterską na Łosiówce. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Dyrektor, natomiast Słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Koziołek SDB – rektor kaplicy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na spotkanie przy stole, gdzie zagościły iście włoskie specjały! Dalej było coś, co nazwaliśmy Fiesta di Don Bosco, czyli po prostu nasze wspólne świętowanie. Najbardziej atrakcyjnym momentem wieczoru była tombola, w której dla wygranych były przygotowane niesamowite nagrody. Niektóre bardzo spektakularne… 

Rodzina – chyba najkrócej tak można opisać klimat, który tego dnia panował w naszym domu. Bo przecież byliśmy razem, by uczcić naszego Ojca.

Tekst: kl. Wiktor Dworzak SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB


Podziel się tym wpisem: