Wyniki wyszukiwania dla:

W duchu wdzięczności

Mówi się, że kto dziękuje ten dwa razy prosi. I właśnie w duchu dziękczynienia w sobotę (05.03) w naszej wspólnocie świętowaliśmy dzień wdzięczności.

Jest to dzień, w którym zapraszamy naszych rodziców do seminarium i wspólnie go spędzamy, bo właśnie nasi rodzice są największymi dobrodziejami Towarzystwa Salezjańskiego. Również, tego dnia trzech naszych współbraci przyjęło z rąk ks. wikariusza inspektorii wrocławskiej – ks. Piotra Lorka posługę lektoratu. Podczas homilii celebrans zwrócił uwagę na to, że Słowo Boże jest bardzo ważne w życiu wiary. Po Mszy odbył się recital naszego chóru „Canticum”. Wyśpiewaliśmy pieśni do patronów naszego zgromadzenia: Matki Bożej, ks. Bosko i Dominika Savio. Po świętowaniu, przy obiedzie, odbyła się prezentacja nt. życia w studentacie teologicznym.

Kolejnym ważnym wydarzeniem tego dnia była długo przygotowywana i oczekiwana premiera spektaklu Misterium Męki Pańskiej, na Salezjańskiej Scenie. W tegorocznym misterium motywem przewodnim jest pojednanie, szczególnie to, które dokonuje się w sakramentalnej spowiedzi. To już dziesiąte Misterium, do którego scenariusz napisał pan Marcin Kobierski. Podczas bankietu, który był bezpośrednio po premierze, na jego ręce zostały złożone podziękowania. Od dziesięciu lat tworzymy wspólnie to dzieło ewangelizacyjne. W ramach podziękowania został przekazany pamiątkowy album, wydany właśnie na dziesięciolecie współpracy z naszym reżyserem.

W tym dniu wiele się wydarzyło i jest za co być Bogu wdzięcznym, bo był to na prawdę wspaniały dzień!

Tekst: Robert Sierota SDB
Zdjęcia: Michał Cebulski SDB

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: