Wyniki wyszukiwania dla:

Wakacje!

W miniony czwartek zakończyliśmy letnią sesję egzaminacyjną i zakończyliśmy rok formacyjno-akademicki.

Dzień rozpoczęliśmy… egzaminem. Ze względu na dużą ilość przedmiotów, wypadło tak, że jeszcze przed oficjalnym zakończeniem roku pisaliśmy ostatni sprawdzian. Na szczęście obyło się bez poprawek i równo w południe mogliśmy pójść na Mszę świętą bez zbędnych ciężarów. Tego dnia modliliśmy się o bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo dla nas na czas wakacji oraz dziękowaliśmy dobremu Boga za miniony rok pracy. W modlitwie pamiętaliśmy również o solenizantach: ks. Janie Krawcu, ks. Ignacym Ryndzionku, kl. Piotrze Warzosze, kl. Wiktorze Ławnikim i kl. Pawle Klasie, którzy będą obchodzili swoje imieniny w najbliższym czasie. Mszy świętej przewodniczył Dyrektor naszej wspólnoty ks. Adam Paszek.

Wieczorem, w ramach podsumowania, zrobiliśmy ognisko. Padło dużo ciepłych słów i podziękowań, między innymi za tegoroczne Misterium Męki Pańskiej. Jest to jedno z największych wyzwań, które stoi przed nami każdego roku. Jeszcze raz dziękujemy panu Marcinowi Kobierskiemu – reżyserowi i autorowi scenariusza oraz aktorkom ze wspólnoty Ziemia Boga za ich pracę i wkład w naszą wspólnotę.

W naszym seminarium nastąpi kilka zmian. Ksiądz Wojciech Gretka, ks. Tadeusz Biesaga i ks. Zbigniew Wójcik od września będą pracowali w innych salezjańskich wspólnotach, kolejno w Kielcach, Pychowicach i Wiśle. Natomiast, witamy ks. Stanisława Brudka oraz ks. Augustyna Dziędziela, którzy już od kilku miesięcy żyją w naszej wspólnocie. Do wspólnoty teologicznej dołączy również ks. Janusz Mączka.

W naszym domu został otwarty postnowicjat. To znaczy, że od października młodzi salezjanie, którzy są świeżo po pierwszych ślubach zakonnych, będą studiowali w Krakowie filozofię. Od przyszłego roku do wspólnoty filozoficznej przejdzie ks. Roman Mazur oraz ks. Augustyn Dziędziel.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za całe dobro, którego doświadczyliśmy w minionym roku, a na czas wakacji, polecamy się waszej modlitwie. Dobrych wakacji!

 

 


Podziel się tym wpisem: