Wyniki wyszukiwania dla:

Wanted! Mężczyzna w Kościele

„Jadąc na rekolekcje nie miałem żadnych oczekiwań. Dostałem piękne świadectwo obecności młodych mężczyzn w Kościele. Każdego z inną duchowością i innymi doświadczeniami, ale każdego szukającego Boga. Nie przeżyłem ogromnych, mistycznych, duchowych uniesień, ale poczułem spokój i zostałem świetnie nakierowany na relację z Jezusem, która zawsze musi stawać się coraz mocniejszym fundamentem męskiego działania, duchowości i świadectwa” – tymi słowami podsumowuje rekolekcje jeden z uczestników.

Już po raz kolejny, w ubiegły weekend (16-18 grudnia) w naszym domu odbyły się rekolekcje dla mężczyzn organizowane przez wspólnotę Salezjanów z Krakowa. Odbywają się one dwa razy w roku i są skierowane do młodych mężczyzn, którzy chcą świadomie przeżywać swoje życie i szukają „czegoś więcej” niezależnie od rodzaju swojego powołania. Za każdym razem rekolekcje odbywają się w innym temacie, dotykają innej tematyki. Tym raz zastanawialiśmy się nad miejscem mężczyzny w Kościele. Jaką ma rolę? Gdzie jest jego miejsce i jak je odkryć?

Podczas rekolekcji był czas przede wszystkim na przebywanie z Bogiem, przez osobistą i wspólnotową modlitwę. Istotnymi punktami programu były konferencje, które pomogły w refleksji nad miejscem i rolą mężczyzny w Kościele. W programie nie zabrakło dzielenia, rozmów, czasu na odpoczynek i wspólnego oglądania meczu „o brąz” piłkarskich Mistrzostw Świata.

W sobotni wieczór miał miejsce panel dyskusyjny, na który zostało zaproszonych trzech mężczyzn, którzy dali świadectwo wiary i aktywnej obecności w Kościele. Wśród gości był Dominik, mąż i ojciec, należący do wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Kolejnym gościem był Michał, również mąż i ojciec, animator tzw. „dwunastek” (Mszy św. dla rodzin o godz. 12.00 w naszej kaplicy na Tynieckiej w
Krakowie). Trzecim gościem z zaproszonych był Marcin, aktor teatru „Bagatela”, reżyser Misterium Męki Pańskiej wystawianej przez salezjanów z naszej wspólnoty, opiekun wielu grup teatralnych parafialnych i szkolnych oraz członek wspólnoty salezjańskiej Ziemia Boga. Dziękujemy im za świadectwo pięknej, aktywnej i odpowiedzialnej męskiej obecności w Kościele.

Już dziś w imieniu organizatorów chce zaprosić na kolejne rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w terminie 3-5 marca 2023 roku. Będzie ono połączone z Misterium Męki Pańskiej…zdradzę, że organizatorzy już mają pomysł na temat kogo zaprosić.

Tekst: dk. Mateusz Buczek SDB
Zdjęcia: dk. Dawid Jakubiak SDB

 


Podziel się tym wpisem: