Wyniki wyszukiwania dla:

Wyjątkowy czas po świętach

Zakończyliśmy już grać Misterium 2024, pomogliśmy w prowadzeniu rekolekcji wielkopostnych, posługiwaliśmy w wyznaczonych placówkach przez święta. Po tak angażujących wydarzeniach nadszedł czas na … rekolekcje i Kapitułę Inspektorialną 2024.

W oktawie świąt wielkanocnych salezjanie klerycy wyjechali na coroczne rekolekcje. W tym roku seminarzyści podzielili się na trzy placówki:

Szczyrk (wspólnota filozoficzna wraz z asystentami) – głosił ks. Łukasz Pawłowski SDB

Lubrza (kurs III) – głosił ks. Andrzej Waś SDB

Miejsce Piastowe (kurs IV) – głosił ks. Jarosław Krzysztonek SDB

Był to przede wszystkim czas skupienia, wycieszenie, odnowienia pewnych praktyk, postanowień, a co najważniejsze uświęcenia. Codzienna Eucharystia, adoracja, konferencje, wspólne spacery, droga światła inne praktyki pomagające nam się wyciszyć i wsłuchać się w głos Boga.

Rekolekcje trwały od 2 do 7 kwietnia.

Dziękujemy współbraciom, michalitom, michalitkom i młodzieży za przygotowanie dla nas dobrych warunków w domach rekolekcyjnych, aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas w ciągu roku!

W tym samym czasie w seminarium odbywała się Kapituła Inspektorialna inspektori krakowskiej, pomocni w przebiegu tego wydarzenia byli współbracia z kursu V, którzy swoje rekolekcje odbyli wcześniej.

Więcej o KI 24 w Krakowie

 


Podziel się tym wpisem: