Wyniki wyszukiwania dla:

“Wypocznijcie nieco…”, czyli wyjazd wspólnotowy do Szczyrku

Wakacje dla salezjanów to takie coroczne rozesłanie, z którego niedawno wrócili, by w ciszy adoracji opowiedzieć Panu wszystko, co zdziałali i czego doświadczyli w drodze różnorodnych spotkań, akcji, rozmów, a potem podzielić się tym wszystkim ze współbraćmi i wysłuchać ich doświadczeń. W tym celu nasza wspólnota udała się wspólnie na wyjazd, aby razem nabrać sił przed rozpoczynającym, się rokiem akademickim.

“A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!».”

Miejscem pustynnym okazał się być dom salezjański w Szczyrku. Można powiedzieć, że wakacje wspólnotowe odbyły się u Mamy. To pod Jej matczynym płaszczem młodzi zakonnicy mogli aktywnie wypocząć, regenerując siły, korzystając z pięknej pogody, która pozwoliła na piesze wędrowanie. Był to wspaniały początek kolejnego roku formacyjno-akademickiego. Niemal cała wspólnota miała również dobrą okazję do lepszego zapoznania się ze współbraćmi z pierwszego roku teologii, którzy od września przynależą do seminaryjnej wspólnoty zakonnej.

Wyrazy podziękowania i uznania należą się Wspólnocie ze Szczyrku oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego szczególnego czasu.

Tekst: Grzegorz Kurpias SDB


Podziel się tym wpisem: