Wyniki wyszukiwania dla:

Z Jezusem dookoła świata…

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) i Oktawa tej Uroczystości to czas, kiedy w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą obecności Jezusa w Eucharystii. To szczególny okres kiedy z Jezusem Eucharystycznym wychodzimy na nasze ulice, czasem w krótkich procesjach dookoła Kościoła, a czasem (jak w przypadku naszego Seminarium) przez wszystkie kontynenty świata, ale po kolei…

W Boże Ciało część naszych alumnów wzięła udział w uroczystej Mszy św. w katedrze na Wawelu skąd razem z innymi przedstawicielami kościoła krakowskiego udała się w procesji na Rynek Główny. Pozostali członkowie naszej wspólnoty udali się o godz. 16.00 do parafii św. Stanisława Kostki na Dębnikach, by tam uczestniczyć w Mszy św. oraz procesji dookoła kościoła.

Jedyna taka procesja

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała (18 czerwca) cała nasz wspólnota seminaryjna wzięła udział w Mszy św. sprawowanej w kościele rektoralnym przy seminarium, aby następnie udać się procesyjnie do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez wspólnoty: „Ziemia Boga” i „Rodzina Boga”, Salezjański Wolontariat Misyjny, Salezjanów Współpracowników wraz z Różami różańcowymi oraz naszych kleryków. Mszy św. oraz procesji przewodniczył Ksiądz Wikariusz Inspektora i zarazem Proboszcz parafii na Dębnikach – ks. Zygmunt Kostka. Wyjątkowo w tym roku ołtarze były usytuowane w parku misyjnym „Wioski Świata”, tak więc można powiedzieć, że w ciągu godziny, symbolicznie obeszliśmy z Panem Jezusem cały świat i wszystkie kontynenty, pamiętając o ludziach na całym świecie wierzących w Chrystusa.


Podziel się tym wpisem: