Wyniki wyszukiwania dla:

Z księdzem Bosko, na zawsze

Podczas Savionalii nasi współbracia: Paweł Murias i Hung Trung Nguyen, złożyli śluby wieczyste w Towarzystwie Salezjańskim. 

Profesja zakonna, czyli ślub posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, jest znakiem spotkania miłości Boga, który powołuje, i ucznia, który odpowiada, oddając się całkowicie Jemu i braciom. Jest to wybór jeden z najważniejszych dla sumienia człowieka wierzącego, akt, który ponawia i potwierdza tajemnicę przymierza Chrztu Świętego, nadając mu bardziej głęboki i pełny wyraz. Salezjanin przez publiczne zobowiązanie się wobec Kościoła, przez którego posługę zostaje pełniej konsekrowany na służbę Bożą, rozpoczyna nowe życie, które realizuje w służbie nieustannego oddania się młodzieży.

Podczas uroczystej Mszy świętej, salezjanie: Paweł Murias i Hung Trung Nguyen złożyli na ręce księdza Inspektora Marcina Kaznowskiego swoje śluby wieczyste w Towarzystwie św. Franciszka Salezego. Kilka lat temu zostali wezwani słowami Pójdź za mną. Postanowili wstąpić na drogę powołania zakonnego. A w niedzielę, w obecności rodziców, przełożonych Zgromadzenia Salezjańskiego, współbraci, przyjaciół i młodzieży złożyli ślub posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, aby już na zawsze i w pełni oddać swe życie Bogu i młodzieży.

Pan Bóg, troszcząc się o swój lud, powołuje wielu ludzi do tego, aby byli Jego świadkami. Jednych wybiera do stanu kapłańskiego czy zakonnego, innych, by będąc w stanie świeckim, mogli świadczyć o Jego dobroci i miłości. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odczytali już w sobie głos Boga i poszli za Nim, szczególnie o Pawle i Trungu.

Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB

 

 

 


Podziel się tym wpisem: