Wyniki wyszukiwania dla:

Za kulisami powstawania Misterium

Już od 89 lat salezjanie z krakowskiego seminarium zapraszają w wielkopostne weekendy na Misterium Męki Pańskiej. O tym o czym naprawdę opowiada i skąd wziął się pomysł na tegoroczne Misterium w wywiadzie z Reżyserem, Marcinem Kobierskim. (poniżej)

Tegoroczna odsłona spektaklu próbuje tchnąć w widza łagodny powiew nadziei, którą niesie ze sobą odkupieńcza śmierć Jezusa na krzyżu, bo przecież to ona rozkuła nas z kajdan, które nałożył na nas grzech. Tematyka sztuki chce oderwać widza od przygnębiającego czasu pandemii i prowadzi go w świat, gdzie przyjaźń jest w stanie przezwyciężyć nawet granicę śmierci.

Za przygotowanie całości misterium odpowiada pan Marcin Kobierski (aktor krakowskiego teatru Bagatela), który jest autorem scenariusza, tekstów piosenek, choreografii, a także przygotował scenografię oraz stroje aktorów do spektaklu. Aktorami są nieprzerwanie od wielu już lat współbracia salezjanie, którzy studiują w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, a także członkinie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy seminarium.

Misterium miało swoją premierą tradycyjnie w pierwszą sobotę wielkiego postu (20 lutego), chociaż już przedpremierowe próby generalne, które były otwarte dla widzów, cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Spektakle, jak co roku, będą wystawiane w każdy weekend wielkiego postu aż do niedzieli palmowej, oczywiście o ile nie przeszkodzi w tym sytuacja epidemiologiczna.

Tekst: Jacek Banasiuk SDB
Reżyseria i realizacja wywiadu: Dominik Kruszyński SDB
Scenariusz wywiadu: Łukasz Wójcik SDB


Podziel się tym wpisem: