Wyniki wyszukiwania dla:

Zakończenie roku akademickiego

„To już jest koniec…”. Ten trudny i wyjątkowy rok pełen wyzwań, nauki i pracy udało się nam zakończyć prosto i bez niespodzianek, a tych było w minionym roku z pewnością więcej niż zwykle!

Walizki spakowane, akcje wakacyjne z młodzieżą zaplanowane, pozostało tylko podziękować Bogu za ten rok w trakcie Eucharystii, zjeść wspólnie dobry obiad, wypić salezjańską kawę i rozjechać się na całą Polskę. Dzień 28 czerwca to w naszej wspólnocie zakończenie roku akademickiego i dzień wyjazdu do domów rodzinnych i na placówki gdzie współbraciom pomimo trudnej sytuacji udało się na wakacje zebrać młodzież i zorganizować im czas.

Mszy Świętej, która była głównym punktem programu naszego zakończenia, przewodniczył Wikariusz Inspektora, ks. Zygmunt Kostka SDB. W homilii powtarzał, że salezjanin to ten który najpierw słucha, oraz że nie chodzi o bycie przekonanym do różnych prawd naszej wiary…chodzi o to żeby Jezus był na pierwszym miejscu. Bez Niego żadne przygotowanie i żadna wiedza nie wyda owoców.

Po wspólnym obiedzie przyszedł czas pożegnań i wyjazdów na dworzec. Na czas wakacji, odpoczynku i pracy z młodymi ludźmi w całej Polsce prosimy o modlitwę. Obiecujemy że odwdzięczymy się dając z siebie wszystko!


Podziel się tym wpisem: