Wyniki wyszukiwania dla:

Zdradzamy szczegóły przyszłorocznego Misterium!

3…2…1…Akcja! Chociaż nie w klimatycznej sali teatralnej i z zapalonymi w półmroku świeczkami, za to przed ekranem komputera, ze świeczką na własnym biurku. Oficjalnie wystartowaliśmy z przygotowaniami do Misterium Męki Pańskiej 2021! Pierwsze wspólne czytanie scenariusza, choć inne niż wszystkie, przyniosło wiele emocji i rozbudziło nadzieje i apetyty.

Na samym początku reżyser i autor scenariusza p. Marcin Kobierski poprowadził nas w krótkiej modlitwie, by następnie przy akompaniamencie wybranej do spektaklu muzyki odczytać scenariusz i wytłumaczyć genezę tegorocznego pomysłu. Pierwsze czytanie scenariusza to zawsze wyjątkowe przeżycie dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie. Jest to – nie licząc prób generalnych i premiery – jedyny taki moment kiedy cała ekipa, w pełnym składzie, spotyka się razem.

Jakby emocji było mało, reżyser zakończył wspólne spotkanie odczytaniem obsady. Już wszystko jest jasne, wiadomo kto zagra Jezusa, uczniów, kto wytrwa, a kto się zaprze, ale jeszcze nie wiadomo kiedy i jak… Obsada i temat przewodni Misterum pozostaną pilnie strzeżoną tajemnicą aż do Premiery. Możemy jednak, zgodnie z zapowiedzią, zdradzić pewne szczegóły…

Otóż, scenariusz, choć ciężko w to uwierzyć, jest zupełnie inny niż zeszłoroczny!!! Zdajemy sobie sprawę, że to szokująca informacja. Więcej nie zdradzimy, choćby nie wiem co! Do premiery i rozpoczęcia Wielkiego Postu wcale nie zostało dużo czasu, stąd wszystkim naszym przyjaciołom i dotychczasowym widzom życzymy cierpliwości, a wszystkich zaangażowanych w to dzieło powierzamy Waszej pamięci modlitewnej.

Więcej o Misterium 2021 tutaj lub na facabook’u

Tekst: Łukasz Wójcik SDB
Zdjęcia: Dominik Kruszyński SDB


Podziel się tym wpisem: