Wyniki wyszukiwania dla:

Ks. Tadeusz Biesaga uhonorowany

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Biesaga SDB w dowód wdzięczności za ofiarną pracę naukowo-dydaktyczną i organizacyjną oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie został wyróżniony ZŁOTYM MEDALEM: BENE MERENTI.

W dniu 8 czerwca 2021 roku po południu, w siedzibie UPJPII przy ul Bernardyńskiej 3, miała miejsce uroczystość podziękowania pracownikom UPJPII. Pośród nich jako jeden z kilku, szczególnie uhonorowany został współbrat z naszej wspólnoty i wykładowca bioetyki w naszym seminarium ks. prof. dr hab. Tadeusz Biesaga SDB, który otrzymał najwyższe odznaczenie rektorskie – Złoty Medal – BENE MERENTI.

Rektor UPJPII, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, gratulując uhonorowanym mówił:

„Gdyby nie Wasza praca, dziś nasza Uczelnia byłaby w innym miejscu. Odnosząc się do słów Jana Pawła II – Jeżeli mówimy o trwałym fundamencie, to dzięki Waszej pracy (…). Dziękuję za Waszą ofiarną pracę, za odpowiedzialność i dyspozycyjność (…). Proszę o nie przerywanie więzi. Może nie zawsze Uniwersytet był wdzięczny, może nie zawsze wynagrodził jak należy, dziś moje wielkie Bóg zapłać! Dziękuję! Proszę traktować Uniwersytet jako swój dom. I proszę wracać. Proszę być z nami. Bądźcie z nami!”

Serdecznie gratulujemy Księże Profesorze!

Źródło: upjp2.edu.pl
Redakcja tekstu: Łukasz Wójcik SDB
Zdjęcia: Michał Cebulski SDB oraz Marcin Wosiek SDB


Podziel się tym wpisem: