Wyniki wyszukiwania dla:

Znowu to zrobili … XV Mistrzostwa Polski WSD Diecezjalnych i Zakonnych

Nasz wspólnota wczesnym rankiem (13.01) wybrała się na rozgrywki podczas corocznych XV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Po Eucharystii o 5:40 wyjechaliśmy do Częstochowy, aby rozegrać fazę grupową, której losowanie odbyło się dzień wcześniej. W tegorocznych rozgrywkach zagrało 19 drużyn.

Pierwszą część turnieju rozgrywaliśmy na Hali „Polonia” z seminariami z Wrocławia, Warszawy (Redemptoris Mater) i Tarnowa. Pomimo pierwszego zwycięstwa z drużyną z Wrocławia do końca ostatniego miejsca nie moglibyśmy być pewni o wyjście z grupy. Nasza sytuacja skomplikowała się, kiedy drugi mecz zremisowaliśmy z „Warszawą”, a wynik ostatniego meczu decydował, o tym, które drużyny (z wyjątkiem WSD Tarnów) wyjdą z naszej grupy. Potrzebny nam był remis, ale po wyrównanej walce odnieśliśmy zwycięstwo nie tracąc bramki z drużyną z Tarnowa. W ten sposób zdobywając 7 pkt. wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. Faza grupowa zakończyła się obiadem.

Faza pucharowa miała miejsce na hali przy IV L.O. im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z WSD Włocławek, wygrywając po równej walce. Na ten mecz weszliśmy
„w biegu”, ponieważ niespodziewanie zmienił się dla nas harmonogram rozgrywek i nie mieliśmy za dużo czasu na rozgrzewkę.
Mecz półfinałowy rozegraliśmy z radomskim seminarium, gdzie od pierwszej połowy nałożyliśmy wysoki presing i szybko objęliśmy prowadzenie. Po tym meczu pozostało nam już tylko czekać na drugiego finalistę, który miał zostać wyłoniony z pary: WMSD Częstochowa – WSD Pelplin. Lepsi w tym meczu okazali się klerycy z Częstochowy.
Mecz finałowy z obecnymi Mistrzami Polski był dla nas bardzo wymagający, ale w pierwszej połowie meczu kl. Norbert Rosiński SDB – strzelił bramkę dającą nam prowadzenie. Przewagę utrzymaliśmy już do samego końca i w ten sposób zdetronizowaliśmy obecnych Mistrzów Polski. Wielka radość zapanowała w naszych sercach i wspólnie wykrzyczeliśmy: „To my, to my to my – salezjańskie lwy!”.

Podczas ceremonii wręczenia pucharu zwycięstwa najlepszym bramkarzem turnieju został ogłoszony kl. Rafał Glanc SDB. Zwycięstwo w finale wiąże się z tym, że w przyszłym roku, to my organizujemy rozgrywki w Krakowie. Po otrzymaniu nagród udaliśmy się na Jasną Górę, aby podziękować za bezpieczną grę i medal Królowej Polski. Przed powrotem do seminarium zatrzymaliśmy się w domu rodziców jednego ze współbraci, aby świętować razem nasz tryumf.

Warto dodać, że w październiku, już zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski Seminariów w Piłce Nożnej
(na orliku).

Wyniki poszczególnych meczy:

faza grupowa:

WSD SDB 4:0 MWSD Wrocław

WSD SDB 1:1 WSD Redemptoris Mater Warszawa

WSD SDB 1:0 WSD Tarnów

faza pucharowa:

WSD SDB 1:0 WSD Włocławek (ćwierćfinał)

WSD Radom 1:4 WSD SDB (półfinał)

WSD SDB 1:0 WMSD Częstochowa (finał)

Więcej informacji na temat turnieju znajduje się na stronie internetowej: Częstochowa – zakończyły się XV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Halowej | eKAI.

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: