Wyniki wyszukiwania dla:

Żyć Słowem Bożym

Przyjmij księgę Pisma Świętego i wiernie przekazuj Słowo Boże, aby coraz mocniej działało w sercach ludzkich. W poniedziałkowe popołudnie przeżywaliśmy dzień skupienia, który był połączony z przyjęciem posługi Lektoratu przez jednego ze współbraci.

Tego dnia konferencję wygłosił do nas Wikariusz Inspektorii krakowskiej ks. Zygmunt Kostka, pobudzając nas do refleksji nad powołaniem. Mobilizował nas również do głębszego oddania siebie Bogu. Tak jak zawsze, po konferencji modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem. Była to również dobra chwila na spowiedź. W tradycji salezjańskiej dzień skupienia związany jest z modlitwami – ćwiczeniami dobrej śmierci, podczas których przypominamy sobie o kruchości życia. Nasze skupienie zakończyliśmy Eucharystią. Przewodniczył jej Inspektor wrocławski ks. Bartłomiej Polański. Msza była wyjątkowa, ponieważ po homilii posługę Lektoratu przyjął kl. Norbert Rosiński SDB. Spełnianie posługi lektora ma kształtować jego specyficzną duchowość skoncentrowaną wokół słowa Bożego.

Jesteśmy wdzięczni za miniony dzień skupienia. Trwając w ostatnim tygodniu Okresu Zwykłego, oddajemy się w ufności Bogu.

Tekst: kl. Paweł Klasa SDB
Zdjęcia: kl. Maciej Cendrowski SDB

 


Podziel się tym wpisem: