Wyniki wyszukiwania dla:

“Zaczął rozsyłać ich po dwóch…”, czyli salezjańskie wakacje cz. 2

Czas wakacji dla młodych salezjanów bardzo mocno wpisuje się w doświadczenie uczniów Jezusa, o którym można przeczytać w szóstym rozdziale Ewangelii według św. Marka. Ma wtedy miejsce rozesłanie uczniów. Oto po czasie przygotowań, po wielu dniach spędzonych u boku Mistrza, uczniowie po dwóch idą nauczać, uzdrawiać, wzywać do nawrócenia.

Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch…

Wakacje dla salezjanów to takie doroczne rozesłanie. Idą do młodych świadczyć o tym czego doświadczyli i się nauczyli, dzielić się swoim salezjańskim charyzmatem i jak ksiądz Bosko – po prostu być z młodymi: nad morzem, na boisku, w górach i na wyjazdach. Mimo, że wydaje się że w czasie tegorocznych wakacji ciężej było o zorganizowanie akcji młodzieżowych, to jednak wielu młodym współbraciom z naszej wspólnoty udało się spędzić wspaniały czas z młodzieżą z naszych placówek.

Tekst: Grzegorz Kurpias SDB

We wcześniejszym artykule (https://seminarium.sdb.org.pl/salezjanskie-wakacje/) znalazło się kilka zdjęć z lipcowych wyjazdów młodzieżowych w których brali udział nasi współbracia. Czas na kolejną porcję zdjęć!

 


Podziel się tym wpisem: